...
Üretim İzleme ve Planlama

Üretim İzleme ve Planlama

Üretim takip sistemleri, tüm tedarik zinciri boyunca veya bir işletmenin faaliyet gösterdiği kısım boyunca ürünleri izler. Bu sistem, üretimden perakendeye, depolamaya, nakliyeye ve stok ve parçaların tüm hareketlerini kapsamaktadır. Pratik olarak üretim takip sistemi; bir işletmenin, faaliyetlerinin tüm küçük hareketli parçalarını görerek daha iyi kararlar ve yatırımlar yapmasına olanak tanımaktadır. Farklı üretim yöneticileri tedarik zincirinin farklı kısımlarına odaklanmakta; ancak küçük işletmeler genellikle zincirin siparişi ve satışı ile ilgilenmektedir

 Smg Üretim Modülü, üretimi anlık ve otomatik olarak izleyip, üretimde yaşanan duruş, performans düşüklüğü ve kalite verimsizliklerini anlık olarak sorumlu kişilere bildirir ve bu kayıpların istatistiksel olarak tutup, grafiksel olarak detaylı bir biçimde raporlama yapar.

OEE (Toplam Ekipman Etkinliği) altyapısı sağlayarak, üretim verimliliğinizin artırılmasını sağlar. Duruş-Hız-Kalite kayıplarınızı azaltmanızı sağlar. Sensörler, PLC’ler vb. cihazlarla online üretim verisi toplayarak, LCD ekranlar, e-mail uyarıları, SMS uyarıları sayesinde yolunda gitmeyen işlerden sizi anında haberdar eder ve derhal tedbir almanızı sağlayarak verimliliğinizi artırır.

İş emrilerinin hangi tarihte ,hangi operasyonda ve makinada ,  kaç adet üretileceğini planlama,

Tek tuşla toplu olarak iş emri yazdırma,

Gerçekleşen üretimde, hangi operasyonda ne kadar hammadde kullanıldığı, kaç birim mamül üretildiği ve kaç personelin çalıştığı gibi bilgilerin girişini yapılması,

İş emrini parçalayarak bir kısmını farklı tarihte üretilmesini sağlanması gibi bir çok esnek çözüme Smg Üretim Yazılımı ile sahip olmuş olursunuz.

Smg Üretim Modülü tüm Smg yazılımları gibi  firmanıza özel yazılır, böylece paket programlardaki gibi işinize yaramayacak  modüllere para vermeden, tamamen sizin işletmenize uygun bir Üretim yazılımına sahip olmuş olursunuz..

Önemli Faydalar

 • Üretim Çizelgelerinin, kapasite kısıtları göz önüne alınarak doğru olarak çizelgelenmesi sağlanır.

 • ERP entegrasyonu sayesinde, makinadan alınan verilerin anlık olarak ERP’ye girişinin yapılmasını sağlar.

 • Kişisel/takım/vardiya gibi birimlerin performanslarını ortaya çıkarır; hede ere ulaşmak ve performansı arttırmak için otokontrol sağlar.

 • Yalın üretim ve yalın uygulama altyapısını oluşturur.

 • Tüm üretim maliyetlerinin detaylı raporlanması sağlanır.

 • Üretimin tüm aşamalarında %100 izlenebilirlik oluşur.

 • Üretilecek mamül için ne kadar hammadde gerekli görüntülenmesi ve takibi sağlanır.

 • Üretim verimliliğinin ve OEE'nin anlık olarak takibi yapılır.

 • Hazırlanan çizelgenin Gantt Şeması üzerinde, sürükle bırak yöntemiyle kolayca kullanılabilir.

 • Çizelgenin otomatik olarak hazırlanması sayesinde zamandan tasarruf oluşur.

 • Otomatik olarak üretim planlarının çizelgelenmesi ve yapılan plan değişikliklerinin anlık olarak üretime aktarılmasını sağlar, planlama süreci daha kolay, süratli ve hatasız sürdürülmesine yardımcı olur.

Size Ulaşmamızı İster misiniz?